regnum header01

Deň otvorených tokajských pivníc 2007

Kategória: Akcie a podujatia

Zlatý strapec z Viničiek, J&J Ostrožovič z Veľkej Tŕne, TOKAJ & co. a vinárstvo TOKAJ MACIK Winery z Malej Tŕne pre návštevníkov Dňa otvorených pivníc 2007 pripravili ochutnávku 16 vín, štyri v každej pivnici.

Pre návštevníkov bol opäť vypravený mimoriadny „tokajský expres" z košickej železničnej stanice do Čerhova, odkiaľ sa návštevníci dostali bezplatnou kyvadlovou dopravou autobusom do jednotlivých obcí. Vstupenka na Deň otvorených tokajských pivníc sa dala rezervovať vopred, pretože do pivníc bol vstup umožnený len obmedzenému počtu návštevníkov. Cez brány vinárstva TOKAJ MACIK Winery prešlo vyše tisíc návštevníkov, pre ktorých bola pripravená v tento deň i riadenú degustáciu 4 vybraných vín v dvoch degustačných priestoroch priamo v stredovekej pivnici.

V jednej miestnosti s 20 miestami sprevádzala svetom vína Erika a v druhej degustačnej miestnosti jej manžel aro MACIK ml. Mladšia generácia vinárskej rodiny predviedla vína aj z nového ročníka 2006, ale aj klasický oxidatívny Tokaj. Vonku pre mnohých, ktorý chceli ochutnať špeciality našej kuchyne boli pripravené lokše, holúbky, perkelty, ale aj čerstvo grilované špeciality. Staršia generácia Macikovcov sa postarala o hostí vo Vidieckej stodole, Vínnom dome, ale aj v letnom stane.

Pre všetkých tu hrala ľudová hudba, skupina Strunka. V príjemnom rodinnom prostredí sa dobrá zábava a nálada šírila do neskorých nočných hodín.