regnum header01

MEA GRATI

Kategória: Členovia združenia

Príbeh vinohradov a vinárstva MEA GRATI je príbehom vďačnosti. Vďačnosti, ktorá sa v nás rodí pri pokojnom splynutí s prírodou, pri momentoch s blízkymi aj pri pohľade na všetko dobré, čo nám život ponúka a čím nás neraz prekvapí. Starostlivosť o vinič a príprava výnimočného vína je našou cestou vďačnosti.

MEA GRATI
Naše vinohrady predstavujú unikátne spojenie Tokajskej a Východoslovenskej vinohradníckej oblasti. Vinohrad sa rozprestiera na slnečných svahoch s rozlohou vyše 54 hektárov medzi obcami Ladmovce a Viničky, kde sa stretávajú oba regióny. Ich prienik vytvára jedinečné predpoklady pre dopestovanie bieleho aj modrého hrozna s výnimočným profilom chuti.

MEA GRATI
Unikátnosť polohy umožňuje v časti vinohradu spadajúceho do Tokajskej vinohradníckej oblasti dopestovať klasické tokajské biele odrody hrozna pre prípravu výnimočných tokajských vín tradičnými metódami.

Našim bielym vínam kraľujú tradičné tokajské odrody – predovšetkým Muškát žltý, nasledovaný odrodami Furmint a Lipovina, ktoré sa snažíme pripraviť do zážitkových variácií suchých aj sladkých vín. Hoci sme mladým vinárstvom, naše vína z Muškátu žltého stihli získať zlatú medailu a ocenenia na rôznych uznávaných súťažiach.

www.meagrati.sk