regnum header01

Tokaj Gold, s.r.o.

Kategória: Členovia združenia

V roku 2014 sme začali s realizáciou myšlienky vybudovania vinárstva, ktoré bude v sebe spájať históriu a tradície výroby Tokajského vína v symbióze s modernými technológiami a poznatkami dnešnej doby. Plány sa časom postupne pretavili do reality a v roku 2015 sa naše prvé sadenice tokajských odrôd viniča ocitli v úrodnej pôde na slnečných svahoch Tokaja. Postupne sme pokračovali s výsadbou ďalších vinohradov v katastri obce Viničky s celkovou výmerou 6 ha, postavili sme vlastnú tufovú pivnicu s dĺžkou 100 m a následne aj vinárstvo vybavené modernou technológiou na výrobu vína, ktoré bolo skolaudované v roku 2021.

TOKAJ GOLD WINERY
Zameriavame sa na produkciu tokajských vín vyrábaných tradičným spôsobom v drevených sudoch oxidatívnou metódou výroby. Časť produkcie by sme však radi spracovávali pomocou modernej technológie, reduktívnym spôsobom výroby vína.

TOKAJ GOLD WINERY
Naším cieľom však nie je zostať iba pri výrobe vína, ale najmä podporiť na Tokaji rozvoj agroturistiky. S tým súvisí aj prevádzka agroturistického areálu „ Majer BARA“, ktorá zahŕňa vlastnú reštauráciu, penzión, jazdu na koni, pestovanie ovocia a zeleniny.

Naše vína si môžete vychutnať v tufovej pivnici, alebo v našej ochutnávkovej miestnosti, ktorá je vhodná aj pre organizáciu menších osláv. Ubytujeme Vás v penzióne, kde môžete relaxovať vo wellness, vybavenom saunami a vírivkou. Cez deň si môžete užiť panorámu vinohradov z konského sedla, alebo koča.

www.tokajgold.sk