regnum header01

Prezentácia člena združenia

Kategória: Akcie a podujatia

Na základe hlasovania slovenskej internetovej komunity zaujímajúcej so o víno sa víťazom súťaže Slovenský vinár/vinárstvo roka 2009 stal: TOKAJ MACIK WINERY.

Na druhom mieste sa umiestnila KARPATSKÁ PERLA, na treťom Milan PAVELKA. Internetové hlasovania prebiehalo na stránke www.vinovino.sk. Na tomto portáli mohli priaznivci hlasovať. V prvom ročníku 2008 prvenstvo si odniesla tohto ročná dvojka Karpatská perla.

Víťaz súťaže - Slovenský vinár/vinárstvo roka 2009 Tieto výsledky boli slávnostne vyhlásené 6. júna v bratislavskom Hotely Crowne Plaza, kde sa konal prvý ročník Festivalu slovenských vín. Akciu poctilo účasťou 26 z najlepších vinárov a vinárstiev z každého vinohradníckeho regiónu Slovenska.

Nadštandardných priestoroch sa degustácie mohlo zúčastniť len 300 návštevníkov. Organizátori nechali väčší priestor pre prezentované vína ,kde vinári boli ochotní sa porozprávať s každým záujemcom a to bez „tlačenice".

Na tomto podujatí bola možnosť spoznať nové vína z nového ročníka, ale aj hneď vedľa seba porovnať rôznych výrobcov z rozličných kútov Slovenska.

Víťaz súťaže - Slovenský vinár/vinárstvo roka 2009 Výherca ankety TOKAJ MACIK WINERY predstavili tohtoročnú novinku kolekciu vín VERSUS, ktorá spojením tokajských odrôd vytvorila plne harmonické vína so sviežou chuťou a ešte sviežejším dizajnom, a to všetko ešte pod inovatívnym šrubovacím uzáverom. Macikovci každoročne prinášajú svojím zákazníkom rôzne novinky. Jaro Macik ml. nám prezradil, že ešte tohto roku majú pripravené novú adjustáž pre klasické oxidatívnou metódou vyrobené vína, kde ku sortimentu tokajských samorodných a tokajských výberových „putňových" vín pribudnú nové vína ako Tokajský forditáš a Tokajský mašláš.