regnum header01

XIII. ročník medzinárodnej súťaže a výstavy vín TOKAJ 2011

Kategória: Akcie a podujatia

Dňa 28. apríla 2011 organizuje Stredná odborná škola vinársko – ovocinárska vo Viničkácha a TOKAJ REGNUM občianské združenie XIII. ročník medzinárodnej súťaže a výstavy vín TOKAJ 2011 pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja.

TOKAJ 2011 je XIII. ročník medzinárodnej súťaže prevažne európskych vín, ktorá sa bude konať 28. apríla 2011 v priestoroch SOŠ vinársko – ovocinárskej Viničky a slávnostné vyhodnotenie súťaže bude v rámci regionálnej akcie Svätý Urban – Požehnanie mladého vína dňa 28. mája 2011 na SOŠ vinársko – ovocinárskej vo Viničkách.

Cieľom súťaže TOKAJ 2011 je v rámci európskych vín dať širší priestor prírodne sladkým vínam a hlavne tokajským vínam.

Súťažiť sa bude v kategóriach:

  • Kategória 1 Tiché biele vína suché a polosuché
  • Kategória 2 Tiché biele vína polosladké a sladké
  • Kategória 3 Tiché ružové vína
  • Kategória 4 Tiché červené vína
  • Kategória 5 Perlivé a šumivé vína
  • Kategória 6 Tokajské vína
  • Kategória 7 Vína chráneného pôvodu TOKAJ

Podmienky účasti :

Účastnícky poplatok je 10 € pre vystavovateľa.
Do sútaže sa môžu prihlásit vína vyrobené v súlade so zákonmi o vinohradníctve a vinárstve daného štátu a vzorky vín splnajúce povinné označenie pre uvádzanie na trh.
Na degustáciu a verejnú prezentáciu budú poskytnuté 4 ks fliaš s objemom min. 0,5 l, v prípade menšieho objemu plnenia, ekvivalent uvedeného objemu.
Vzorky spolu s prihláškou budú doručené organizátorom sútaže do 15. apríla 2011.
Organizátor sútaže má právo odmietnút prihlášku po návrhu odborného garanta sútaže v prípade, že vzorky nezodpovedajú podmienkam sútaže a ich kvalita a označenie nezodpovedajú zámerom a úrovni sútaže.

Kontakt: www.svosvinicky.sk

Riaditeľ školy: Ing. Peter Koščo +421 905 068 541
Sekretariát školy: +421 56 6373 473 Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Bodnár Peter, pivničný majster