regnum header01

Vinárstvo Chateau Vecsey

Kategória: Členovia združenia

História vinárstva Chateau Vecsey sa začala písať v roku 2008, nadväzujúc na tradíciu rodiny baróna Vécsey z roku 1700, ktorý boli majiteľmi nádhernej tufovej pivnice, súčasnej pýchy vinárstva.

Rodinná tradícia pestovania hrozna mala však dlhoročnú tradíciu aj u oboch majiteľov. Preto láska k vinohradu akosi prirodzene vyústila do založenia vinárstva.

Vinárstvo Chateau Vecsey
Hlavným pilierom vinárstva, samozrejme okrem vinára, je predovšetkým vinohrad. Ten náš sa nachádza v chotári obce Černochov o rozlohe 23 hektárov, vysadený výlučne tokajskými odrodami furmint, lipovina a muškát žltý. Jeho juhovýchodná orientácia svahu a vysoká mineralita dáva predpoklady pre dosiahnutie výnimočného terroir. V našom vinárstve sa spracováva výlučne hrozno z vlastnej produkcie.

Sme team perfekcionistov, ktorí sa snažia vyťažiť maximum s vymožeností modernej doby, ale s prihliadnutím na všetky tradičné hodnoty. Život okolo vína je každodenne vzrušujúci a rozmanitý.

Vinárstvo Chateau Vecsey
Vždy máme na zreteli harmóniu, ako vo víne, tak aj v našich dušiach

Víno, ktoré pochádza z našich viníc, sa musí dotknúť duše človeka a opantať jeho zmysly silou pozitívnej energie vyžarujúcej z Tokaja.

Ochutnávky v nádhernej pivnici je možné absolvovať celoročne s kapacitou 40 ľudí.

www.vecsey.eu

Chateau GRAND BARI

Kategória: Členovia združenia

Sme mladá, dynamická a rýchlo sa rozvíjajúca vinárska spoločnosť Chateau GRAND BARI pôsobiaca v Tokajskej oblasti v obci Veľká Bara. Obhospodarujeme približne 60 ha pôdy. Víno vyrábame výhradne z hrozna z vlastných vinohradov, aby bola zachovaná kontinuita terroir. Našou snahou je vyrábať špičkové vína z produkcie ekologického vinárstva pre najnáročnejších milovníkov vína.

Chateau GRAND BARI
Vinohradnícke hony sa nachádzajú v katastri obce Veľká Bara, z čoho pramení aj názov vinárstva Chateau GRAND BARI. Naše hony Čelejka, Ružičky, Katy a Piliš sa nachádzajú na jednom z najvyššie položených pahorkov Tokaja na Slovensku, na kopci Piliš. Drvivá väčšina plôch je zaradená do kategórie 1A – najkvalitnejší terroir.

Chateau GRAND BARI
Pôda je sopečného pôvodu s rôznymi frakciami hornín. Hony majú rôznu geomorfologickú štruktúru, a preto umožňujú dopestovať vína s rôznym charakterom.

Naše vinice sú prihlásené do integrovanej ochrany, čo znamená, že pri ochrane viníc sa minimalizuje použitie chemických prípravkov. O to intenzívnejšie sa využívajú prírodné prvky.

www.grandbari.sk

Tokaj Gold, s.r.o.

Kategória: Členovia združenia

V roku 2014 sme začali s realizáciou myšlienky vybudovania vinárstva, ktoré bude v sebe spájať históriu a tradície výroby Tokajského vína v symbióze s modernými technológiami a poznatkami dnešnej doby. Plány sa časom postupne pretavili do reality a v roku 2015 sa naše prvé sadenice tokajských odrôd viniča ocitli v úrodnej pôde na slnečných svahoch Tokaja. Postupne sme pokračovali s výsadbou ďalších vinohradov v katastri obce Viničky s celkovou výmerou 6 ha, postavili sme vlastnú tufovú pivnicu s dĺžkou 100 m a následne aj vinárstvo vybavené modernou technológiou na výrobu vína, ktoré bolo skolaudované v roku 2021.

TOKAJ GOLD WINERY
Zameriavame sa na produkciu tokajských vín vyrábaných tradičným spôsobom v drevených sudoch oxidatívnou metódou výroby. Časť produkcie by sme však radi spracovávali pomocou modernej technológie, reduktívnym spôsobom výroby vína.

TOKAJ GOLD WINERY
Naším cieľom však nie je zostať iba pri výrobe vína, ale najmä podporiť na Tokaji rozvoj agroturistiky. S tým súvisí aj prevádzka agroturistického areálu „ Majer BARA“, ktorá zahŕňa vlastnú reštauráciu, penzión, jazdu na koni, pestovanie ovocia a zeleniny.

Naše vína si môžete vychutnať v tufovej pivnici, alebo v našej ochutnávkovej miestnosti, ktorá je vhodná aj pre organizáciu menších osláv. Ubytujeme Vás v penzióne, kde môžete relaxovať vo wellness, vybavenom saunami a vírivkou. Cez deň si môžete užiť panorámu vinohradov z konského sedla, alebo koča.

www.tokajgold.sk

MEA GRATI

Kategória: Členovia združenia

Príbeh vinohradov a vinárstva MEA GRATI je príbehom vďačnosti. Vďačnosti, ktorá sa v nás rodí pri pokojnom splynutí s prírodou, pri momentoch s blízkymi aj pri pohľade na všetko dobré, čo nám život ponúka a čím nás neraz prekvapí. Starostlivosť o vinič a príprava výnimočného vína je našou cestou vďačnosti.

MEA GRATI
Naše vinohrady predstavujú unikátne spojenie Tokajskej a Východoslovenskej vinohradníckej oblasti. Vinohrad sa rozprestiera na slnečných svahoch s rozlohou vyše 54 hektárov medzi obcami Ladmovce a Viničky, kde sa stretávajú oba regióny. Ich prienik vytvára jedinečné predpoklady pre dopestovanie bieleho aj modrého hrozna s výnimočným profilom chuti.

MEA GRATI
Unikátnosť polohy umožňuje v časti vinohradu spadajúceho do Tokajskej vinohradníckej oblasti dopestovať klasické tokajské biele odrody hrozna pre prípravu výnimočných tokajských vín tradičnými metódami.

Našim bielym vínam kraľujú tradičné tokajské odrody – predovšetkým Muškát žltý, nasledovaný odrodami Furmint a Lipovina, ktoré sa snažíme pripraviť do zážitkových variácií suchých aj sladkých vín. Hoci sme mladým vinárstvom, naše vína z Muškátu žltého stihli získať zlatú medailu a ocenenia na rôznych uznávaných súťažiach.

www.meagrati.sk

TOKAJ WINE s.r.o.

Kategória: Členovia združenia

Spoločnosť TOKAJ WINE s.r.o bola založená v roku 2004. Vo svojich začiatkoch sa táto firma sústredila na prípravu a výsadbu vlastných vinohradov, z ktorých bude následne vyrábať tokajské vína a vína z tokajských odrôd Furmint, Lipovina a Muškát Žltý.

TOKAJ WINE s.r.o.
Firma vysadila 25 ha viníc v tokajskej oblasti v blízkosti obce Černochov. Na jednom hektári je vysadených 5680 krov viniča. Hlavný dôraz sa pri tom kládol na odrodu Muškát žltý. V súčasnosti je prioritou kvalitné ošetrovanie a príprava vinohradu, čo je základným predpokladom pre výrobu vysokokvalitných tokajských vín.

Nemenej dôležitou je aj príprava na produkciu vín. Nakoľko vinohrady boli vysádzané na jar v roku 2009, s prvou produkciou vín sa počíta v roku 2011. Do toho času sa plánuje vybudovať spracovateľňa s degustačnými miestnosťami. Všetci zamestnanci spoločnosti sa svojou prácou snažia dosiahnuť, aby prvá „panenská úroda“ bola výnimočná nielen svojim pôvodom, ale hlavne kvalitou vína.

TOKAJ WINE s.r.o.